נגן וידאו

השינוי נמצא ממש במרחק נגיעה, אבל לא נצליח להביא אותו לבד. אנחנו צריכים אתכם לצידנו. 

גם בשבילכם ישראל לפני הכל?

הצטרפו אלינו!

בנימין (בני) גנץ נולד ב-9 ביוני 1959, ג' בסיון התשי"ט, והיה הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל בין השנים 2011-2015. 

במהלך 38 שנות שירותו בצה"ל כיהן בין השאר כמפקד יחידת שלדג, מפקד חטיבת הצנחנים, מפקד יק"ל, מפקד אוגדת איו"ש, מפקד פיקוד הצפון, מפקד זרוע היבשה, נספח צה"ל בארצות הברית וסגן הרמטכ"ל.

כרמטכ״ל פיקד על מבצע "עמוד ענן" (נובמבר 2012), בראשיתו חוסל רב המרצחים אחמד ג׳עברי ומבצע "צוק איתן" (יולי 2014), בו הושמד איום המנהרות מעזה והושגה הרתעה שהביאה ל-3.5 שנות שקט בדרום.

בתום שירותו הצבאי לקח חלק במספר יוזמות חינוכיות וחברתיות. בין השאר, כיהן גנץ כיו"ר עמותת יד דוד בן-גוריון בשדה בוקר, יו"ר העמותה הציבורית של נט"ל המעניקה תמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה וכן לקח חלק בהקמת תנועת "פנימה" העוסקת בחיזוק החוסן של החברה הישראלית.

לאחר למעלה מ-40 שנים בשירות המדינה והחברה הישראלית ומתוך היכרותו המעמיקה עם החוזקות והאתגרים של ישראל, בחודש דצמבר 2018, ייסד גנץ את מפלגת "חוסן לישראל" והציג תוכנית סדורה לקידום החברה הישראלית במסגרת הבחירות לכנסת ה-21.

המפלגה שמה לה ליעד להציב בראש סדר העדיפויות הלאומי את קידום מערכות החינוך, הבריאות והרווחה, ולעודד את הכלכלה והקטנת הפערים החברתיים. זאת לצד שמירה על היתרון האסטרטגי של ישראל וביטחונה מול האיומים השונים במזרח התיכון ומעבר לו.

בחודש פברואר 2019 חברה "חוסן לישראל" למפלגות "תל"ם" ו"יש עתיד" אשר התאחדו לסיעת "כחול לבן" לכנסת שכללה דמויות משמעותיות מכל תחומי העשייה הציבורית, המייצגות את כל המגזרים בחברה הישראלית.

בבחירות שנערכו בחודש אפריל 2019 רשמה הסיעה הישג תקדימי של 35 מנדטים ובכך הפכה לסיעה הגדולה בכנסת. חודש וחצי לאחר היווסדה, "כחול לבן" זכתה לקולותיהם של למעלה ממיליון מצביעים ומצביעות בבחירות לכנסת ה- 21.

עם ההצבעה על פירוק הכנסת ה-21 וההחלטה על קיומן של בחירות נוספות, הכריזה הסיעה על התמודדות משותפת של כחול לבן לכנסת ה-22 תחת הנהגתו של בנימין גנץ.

גנץ הינו בעל תואר שני בניהול משאבים לאומיים מהאוניברסיטה לביטחון לאומי (NDU) שבוושינגטון, ארה"ב. בשנת 2015 העניקה לו אוניברסיטת בר-אילן תואר דוקטור לשם כבוד על פועלו למען החברה הישראלית ומדינת ישראל.

הוא מתגורר בראש העין, יחד עם אשתו, רויטל, מנהלת מרכז ההדרכה להורים של אגודת "ניצן", ולהם ארבעה ילדים: נדב, נגה, ניר ונעם.